Hakkımızda

Finansal piyasalardaki gelişmeler ve küresel ekonomik değişimler çerçevesinde muhasebe mesleğinin ve muhasebe meslek mensubunun önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır.

Üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle;  mesleğimizin sermayesi olan bilgi ve tecrübe birikimini ile zamanı en iyi şekilde değerlendirerek çözüme ulaşmada başarılı olduğumuz inancındayız.

Müşterilerimize mesleğimizle ilgili konularda en iyi hizmeti vermek amacıyla, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın bilgi ve tecrübelerini arttırarak derin ve yaygın bir birikime sahip olmalarını sağlamak ve sürekli eğitimler ile bunu güncel tutmanın gayreti ve kararlılığı içerisindeyiz.

Şirketimiz vergi ve denetim alanında tam donanıma sahip ortakları tarafından 2005 yılında kurulmuş olup, konularında uzman  kadrosu ile hizmet, imalat, inşaat, ticaret, dış ticaret, enerji, sağlık, sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren ticari müşteri portöyüne,  4631 sayılı Islah Amaçlı Yetiştirici Birliklerinin Kurulması Hakkında Kanuna istinaden kurulmuş Koyun- Keçi Yetiştirici Birliklerine, Büyükbaş Hayvan Yetiştirici Birliklerine ve Arı Yetiştiricileri Birliklerine, 5200 sayılı kanuna istinaden kurulmuş Üretici Birliklerine, 1163 sayılı kanuna istinaden kurulan Kooperatiflere, Ziraat Odası, Ticaret Odası ve Sanayi Odası gibi meslek örgütlerine, Organize Sanayi Bölgeleri gibi müteşebbis örgütlerine , kar amacı taşımayan Dernek ve Vakıflara mali konularda danışmanlık hizmeti,  inceleme, tahlil ve denetim , firma kayıtlarının ofis ortamında tutulması, kayıtların işyerinde tutulması ve takibi,   firmaların muhasebe sistemlerini kurmak ve geliştirmek, sirküler hizmeti,  mali tablolar analizi yapmak, mali tablo ve beyannamelerle ilgili konularda yazılı görüş verme konularında hizmet vermekle birlikte kapasite raporu, sanayi sicil belgesi ve kosgeb başvurularında da danışmanlık vermektedir.

Şirketimiz, İstanbul ve Balıkesir’ de bulunan ofislerinde, konusunda uzman 10 kişilik kadrosu ile İstanbul, Balıkesir, İzmir, Ankara, Afyon, Yozgat, Amasya, Mersin ve Van illerinde bulunan müşterilerine hizmet vermektedir.

info@rbd.com.tr

 

Şirket Ortaklarının Kısa Özgeçmişi

RAMAZAN KOCABOY

1973 yılı İstanbul doğumludur. 1990 yılında Kabataş Ticaret Lisesinden ve devamında da Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Lise öğrenimi tamamladığı tarihten 2005 yılına kadar değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin  farklı görev  ve pozisyonlarında çalışmıştır. 2005 yılında 3568 sayılı kanuna göre Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik unvanını kazanmıştır. Hizmet, imalat, inşaat, ticaret, dış ticaret, enerji, sağlık, sanayi sektörlerindeki mesleki bilgi ve uzmanlığının yanı sıra Birlikler ve Kooperatifler gibi ekonomik ortaklıklara,  Ziraat Odaları, Ticaret Odası ve Sanayi Odaları gibi meslek örgütlerine, Organize Sanayi Bölgeleri gibi müteşebbis örgütlerine, Dernek ve Vakıflar gibi kar amacı taşımayan kuruluşlara muhasebe hizmeti verilmesinde, muhasebe sistemlerinin kurulmasında, danışmanlık verilmesinde ve bu kurumların denetlenmesinde tecrübesi bulunmaktadır. Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Kamu Gözetim Kurumu tarafından 2014 yılında Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirilmiştir. Kendisi, şirketimizin kuruluşundan bugüne şirketimizin idareciliğini sürdürmektedir.

ramazan@rbd.com.tr

ORHAN YILDIRAN

Kariyerine 1990 yılında muhasebe elemanı olarak başlamış, 1995 yılında muhasebe müdürlüğüne ve 2000 yılında denetçiliğe terfi ederek devam etmiştir. Sermaye Piyasası Kurumunda  2004 yılında baş denetçi 2005 yılında da sorumlu ortak baş denetçi unvanlarını almıştır. Halihazırda 3568 sayılı kanuna göre SMMM ehliyetinin yanında,  SPK-İMKB, EPDK, SİGORTACILIK, BBDK denetim yetkilerine de sahip olup önemli sayıda halka açık şirket, enerji şirketleri, sigorta şirketi, leasıng ve faktoring şirketi denetimlerine imza atmıştır. 1973 yılında İstanbul ‘ da doğan  YILDIRAN, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur.

orhan@rbd.com.tr

 

Şirket Çalışanları